Chata MATE nabízí svým návštěvníkům spoustu přírodních zajímavostí, turistických a naučných stezek, hrady i zámky, hlavně pak jedinečných krásu Rychlebských hor, které Vám nabídnou jeden z nejkrásnějších koutů nedotčené přírody, vzduch čistý, vodu křišťálovou a ticho a klid na lesních pěšinách…

Ubytování

Chata MATE se nachází po levé straně za obcí Černá Voda (při směru ze Žulové), kde odbočíte z hlavní cesty a sjedete kolem kamenné skulptury na odstavné parkoviště či přímo k chatě.

V přízemí před vstupem do chaty se nachází venkovní terasa s posezením, při vstupu do chaty pak po pravé ruce společenská místnost s barem, kde můžete klidně odpočívat, sledovat televizi nebo se dobře bavit. V přízemní se taktéž nachází vybavená kuchyně s pěti kuchyňskými linkami se sporáky a lednicemi, umožňující při individuální turistice samostatnou přípravu jídel. Pro skupiny hostů zajistíme po dohodě i celodenní stravování, případně polopenzi. Vedle ní pak jídelna s kulečníkem a ping-pongovým stolem a samozřejmě také sociální zařízení.
Při vstupu do 1. patra se ocitneme ve společenské místnosti, zařízené pohodlnými křesly pro chvíle odpočinku či povídání si s přáteli. 1. patro však slouží hlavně jako ubytovací část chaty a nabízí celkem 42 lůžek ve 2 až 4 lůžkových, standardně zařízených pokojích. Jsou zde také sprchy a sociální zařízení.

K vybavení chaty patří také venkovní gril s ohništěm a udírnou, zahradní bazén, stolní tenis.

Ceník

CHATA

Dospělí:  250,- Kč / noc
Jedna noc: 300,- Kč / noc

Děti od 3 – 13-ti let: 180,- Kč / noc
Děti do 3 let:  zdarma

APARTMÁN

Dospělí:  300,- Kč / noc
Jedna noc: 350,- Kč / noc

Děti od 3 – 13-ti let: 200,- Kč / noc
Děti do 3 let:  zdarma

STANOVÁNÍ

150,- Kč / noc
včetně zázemí na chatě

Turistika

Chata MATE díky své poloze nabízí návštěvníkům spoustu kulturních a přírodních zajímavostí, turistických a naučných stezek, hradů a zámků, hlavně pak ale jedinečných krásu Rychlebských hor, které Vám nabídnou jeden z nejkrásnějších koutů nedotčené přírody, ticho a klid na lesních pěšinách, čistý vzduch a křišťálovou vodu i historii dávných časů.

V letním období se nabízí vycházky do Jeseníků i Rychlebských hor, koupání v několika zatopených lomech, rybaření v rybnících v blízkosti obce, lovení zvěře, návštěva krápníkových jeskyní na Pomezí, vodní sporty na nedalekých polských jezerech u Nysy a Otmuchówa, mechová jezírka na Rejvízu, Nýznerovské vodopády v Rychlebském pohoří nebo třeba návštěva zámku Jánský vrch kde se také mimo jiné nachází velmi vzácná sbírka dýmek.

V zimním období jsou milovníkům sportu k dispozici lyžařské vleky na Miroslavi, vzdálené asi 12 km. Jedná se o lyžařský areál, kde jsou tři sjezdovky v délce 1200, 800, a 600 m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a sněhovými děly, možnost večerního lyžování, za poplatek úschovna lyží. Svůj lyžařský talent můžete prokázat také na Červenohorském sedle, Ramzové (17 km), Ostružné nebo Petříkově (22km), příznivé jsou i podmínky pro běžecké lyžování prakticky na území celého okresu.

Přírodní památky

Rozhledny a vyhlídky

Rybníky a vodní plochy

Zatopené lomy

Fotogalerie

Černá Voda

Černá Voda leží ve střední nadmořské výšce 340 m východně od Žulové, při Černém potoce, a táhne se podél silnice, která směřuje na severovýchod do Roklin a dále přes Starou Červenou Vodu buď na sever k Vidnavě, nebo na východ k Velkým Kuněticím, tj. ke státním hranicím s Polskem. Nové i Staré Podhradí leží jižně od Černé Vody, jsou to vlastně jen skupiny domů a zřícenina hradu Kaltenštejn v podhůří Sokolského hřbetu.

K zajímavostem v obci patří :

Kaltenštejn – zřícenina hradu z 13. století připomínaného poprvé r. 1295.
– Budova renesančního zámečku se zámeckou kaplí – nejstarší památka v obci, chráněna památkovým úřadem.
Farní kostel Panny Mariekaple v místní části Rokliny.
Píšťala – skalní útvar dokumetující zvětrávání terénních útvarů v žule. Přírodní památka.
Venušiny misky – jedinečný geomorfologický výtvor v žule žulovského plutonu. Národní přírodní památka

V katastru obce se nalézá soustava rybníků, na kterých lze provozovat rybolov po získání povolení od majitele České lesy.

Oficiální stránky obec naleznete na: http://obeccernavoda.cz
Památky a přírodni zajímavosti na : www.rychleby.cz

Kontakty

Chata MATE
790 54 Černá Voda 72

Telefon: 725 103 151
mail: chatamate@seznam.cz