Račí údolí

Račí údolí patří k nejmalebnějším místům Rychleb. Táhne se podél Račího potoka a stoupá mezi kopci z nadmořské výšky 338 m.n.m. od letního tábora, kolem Tančírny k odbočce na hrad Rychleby, podél Kaštanové aleje až k rozcestníku U buku, do nadmořské výšky 577 m.n.m.

Je zároveň přírodní rezervací spravovanou Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. Důvodem ochrany je zachování lesních porostů pralesovitého charakteru. Území je velmi cenné z lesnického i přírodovědeckého hlediska a nemá dosud v síti chráněných území daného regionu obdoby.

Tančírna
Jedna z nejkrásnějších staveb Rychleb. Dříve restaurace se sálem, postavená v secesním stylu, patřila k vyhlášeným výletním místům obyvatel Javorníku i širokého okolí. Malebné místo zkrášloval parčík se skalkami, rododendrony, okrasnými dřevinami a stylovým venkovním posezením.

Dnes je Tančírna díky obci Bernartice opět krásně a pečlivě zrekonstruovaná a svojí krásou je opět perlou Račího údolí.
www.tancirna.rychleby.cz

Rekreační středisko Račí údolí
Společnost Račí údolí provozuje penzion a dvacítku srubů s kapacitou 156 lůžek, dále se zde každoročně konají dětské letní tábory a díky své velké kapacitě a rozmanitosti umožňuje pořádat nejrůznější společenské akce

www.raciudoli.cz

místo pro fotogalerii…

© RYCHLEBY.CZ

Výhradní práva na veškeré materiály na webu rychleby.cz jsou majetkem provozovatele. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto webu, není-li uvedeno jinak, v celku ani v části nesmí být kopírována nebo jinak reprodukována bez výslovné souhlasu provozovatele. Veškeré zobrazené fotografie a obrazové materiály jsou chráněny autorským zákonem, svolení s použitím fotografií a obrazových materiálů webu může udělit výhradně majitel webu rychleby.cz a to pouze písemnou formou na základě obchodně dodavatelské smlouvy.