Rybník U dubu (spolu s Velkým rybníkem) se nacházejí necelý 1 km severně od Černé Vody v lese Bažantnice a jsou významným hnízdištěm vodního ptactva na Rychlebsku.

Rybník U dubu ( často zde nazývaný jako “malý rybník”) je přímo rájem rybářů, jelikož svým tvarem a členitostí břehů vytváří mnohá romantická zákoutí pro trávení příjemných chvil při rybolovu. Přímo u tohoto rybníka se na rozcestí zeleného a modrého turistického značení nachází jeden z nejstarších dubů celého regionu, jehož stáří se odhaduje na více než 420 let.

Zavítáte-li na rybníky, doporučujeme jejich návštěvu spojit s nedalekou přírodní památkou Venušiny misky na vrcholu Smolný.

Poloha: Otevřít mapu

© RYCHLEBY.CZ

Výhradní práva na veškeré materiály na webu rychleby.cz jsou majetkem provozovatele. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto webu, není-li uvedeno jinak, v celku ani v části nesmí být kopírována nebo jinak reprodukována bez výslovné souhlasu provozovatele. Veškeré zobrazené fotografie a obrazové materiály jsou chráněny autorským zákonem, svolení s použitím fotografií a obrazových materiálů webu může udělit výhradně majitel webu rychleby.cz a to pouze písemnou formou na základě obchodně dodavatelské smlouvy.