Ubytování na Farmě

Ubytování na Farmě

Ubytování na Farmě

Stará Červená Voda
Telefon: 605 710 026
Web – E-chalupy

Rodinný dům s hospodářstvím, zahradou, pergolou, zahradní chatkou a grilem na uhlí. Dům se nachází ve Staré Červené Vodě, v blízkosti Rychlebských stezek. Pro děti je možnost návštěvy rodinného hospodářství, k vidění jsou kozy, kachny, slepice, králíci, prasata, morčata. V letní sezóně je na zahradě pro přespání k dispozici zahradní chatka pro pět osob.

Penzion Na mlýně

Penzion Na mlýně

Penzion Na mlýně

Ostružná
Telefon: 732 639 030
www.penzionnamlyne.eu

Penzion Na mlýně se nachází v centru malebné vesnice Ostružná. Tato leží pod vrcholem hory Šerák, na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. V 1.patře se nachází 2x dvoulůžkový, 2x třílůžkový, 1x čtyřlůžkový, 1x apartmán – pokoj 3 lůžka + 2 lůžka. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením – sprchový kout, umyvadlo, WC. V přízemí velká jídelna/společenská místnost s fotbálkem, malým kulečníkem a TV. K dispozici společná, plně vybavená kuchyň – toastovač, sendvičovač, lednička, kávovar na Nespresso kapsle. Celý penzion je nekuřácký!

Ubytování U Ztraceného potoka

Ubytování U Ztraceného potoka

Ubytování U Ztraceného potoka

Vápenná 462
Mobil: 734 700 195
www.uztracenehopotoka.cz

Provozujeme ubytování na okraji obce Vápenná o celkové kapacitě až 34 osob v sedmi pokojích a jednom apartmánu. Ubytování je možné si u nás rezervovat jak po jednotlivých pokojích tak i celý objekt. K dispozici je hostům kompletně vybavená kuchyně, jídelna, bar se „samočepem“, pinpongová herna, venkovní altán s grilem, ohniště, dětské hřiště, nechybí také Wi-Fi a TV.

Vydejte se za krásami Rychlebských hor!

Patříte mezi aktivní jedince, kterým pomalu, ale jistě, dochází nápady, kam se ještě vydat? Co takhle Rychlebské hory? Byli jste tam už? Nacházejí se v nejzápadnější části Slezska, v severozápadním výběžku okresu Jeseník, severozápadně od pohoří Hrubého Jeseníku. Hlavní hřeben leží na česko-polské hranici a patří mezi nejkrásnější pohoří České republiky.

Rychleby – nedotčená příroda a hluboká údolí

Jedno z nejkrásnějších míst naší země láká na nedotčenou přírodu, čistý vzduch, posvátné ticho, hluboká údolí, ale i hřebeny s krásnými smrkovými lesy bez návalu turistů. Jaká místa přímo volají po vaší návštěvě?

 

Tip číslo jedna: Přechod hlavní hřebenovky Rychlebských hor

Začneme pěkně zostra a rovnou vás pozveme na jednu z nejhezčích hřebenovek u nás. Přechod hřebenovky Rychlebských hor je nezapomenutelným a jedinečným turistickým zážitkem.

Vaše cesta může začít buď na Ramzovském sedle, nebo na samém konci javornického výběžku v obci Bílá Voda. Ta rozhodně stojí za vidění a byť vás odtud čeká víc šlapání do kopce, doporučujeme vyrazit právě odtud. Obec ze tří stran obklopuje státní hranice, najdete zde pozoruhodný architektonický komplex tvořený kostelem, cennými sochami a pozdně barokní piaristickou kolejí.
Za prohlídku určitě také stojí hřbitov v Bílé Vodě, který je od roku 2000 kulturní památkou.

Odtud vás pak čeká zhruba 9 km nenáročného, ale vytrvalého stoupání po červené značce, které vás dovede na vrchol Borůvkové hory. Její plochý masiv patří k dominantám Rychlebských hor. Od roku 2006 tu na vás čeká také nová rozhledna, odkud dohlédnete přes Kladsko až na Sněžku, Orlické hory a Králický Sněžník.

Co dál? Pak máte dvě možnosti. Buď se vydáte po modré značce dolů kolem kaple a pramene zázračné vody do Travné a pak vzhůru na horní konec vesnice Zálesí ke státní hranici, nebo zvolíte druhou cestu, která vede hřebenem a hraničním průsekem do Landeckého sedla po polské zelené až do horské osady Zálesí.

Odtud se vydejte po české modré na vrch Koníček a Černý kout, pak po polské zelené, která se drží hřebene až k bývalé osadě Hraničky, tajuplně krásného a smutného místa Rychlebských hor, kde do dnešních dnů zůstalo stát poslední stavení z původní horské osady. Za ní pak stoupá červená značka pod Špičák, kde na vás čeká poslední úsek. Ten je označen žlutě a je poměrně členitý a náročný.

Dovede vás totiž na Smrk, nejvyšší vrchol Rychlebských hor s výškou 1.125 m., který vás odmění krásnými rozhledy na celé pohoří. Odtud už vás čeká jen pohodlná cesta pěkně dolů po červené až na Ramzovou.

Tip číslo dva pro milovníky běžek: Praděd a Paprsek

Chcete krásy Rychlebských hor poznávat hlavně v zimě, na běžkách? Váš zrak by měl spočinout na místě s názvem Paprsek a nadmořskou výškou 950-1100 metrů nad mořem, kde na vás čeká hned několik okruhů. Kde na ně můžete nastoupit?

  • V Petříkově, kam se dostanete autem a bez problémů tam zaparkujete.
  • U horní stanice lanovky na Paprsku, kde je nejvýše položený nástupní bod, ze kterého se můžete vydat hned několika směry. I sem se zkušení řidiči dostanou autem, s parkováním je to ale o něco horší.
  • Ve Velkém Vrbně pod lanovkou, odkud na Paprsek vyjedete sedačkovou lanovkou.
  • Jedete vlakem? Ze stanice na Ramzové to je do Petříkova asi 1 kilometr, když vám štěstí bude přát, zdoláte ho na běžkách.
  • Skibusem se na Paprsek dostanete ze Starého Města.

Víte, že tratě na Paprsku jsou navzájem propojené a prolínají se? Všechny prochází jedním bodem, tím je rozcestí Palaš.

Náš tip: Běžky vás nelákají, milujete sjezdové lyžování? Vydejte se do nedalekého Jeseníku na Ramzovou, případně vsaďte na klasiku v Krkonoších a Rychleby si schovejte na léto.

Tip číslo tři: Rychleby na kole aneb na asfalt zapomeňte

Rychlebské hory jsou rájem pro cyklisty. Nabízí mnoho cestiček, které se linou nádhernou přírodou uvnitř kopcovité krajiny s hustými a hlubokými lesy. Na asfalt zapomeňte, proviant si vezměte s sebou.

Ideální startovní pozicí je vesnička Vojtovice, která leží mezi Žulovou a Javorníkem. Údolím Vojtovického potoka vystoupáte až na louku u Hraniček, minete horní okraj Nových Vilémovic, doputujete k rozcestí u vrchu Vábný a bývalému zajateckému táboru. Tady odbočte na modrou a vydejte se k hraničnímu přechodu v Černém Koutě.

Úzkou pěšinkou lemovanou borůvčím pak pokračujte na Koníček, sjeďte do Zálesí, Travné, pak k rozcestí Pod Bílou Skálou. Odtud je to jen kousek k Vysokému kameni, odkud je krásná vyhlídka po okolí. Když se porozhlédnete po okolí, můžete pokračovat do Javorníku a na hrad Rychleby po červené kolem Čertových kazatelen. Po červené se dál dostanete do Červeného dolu přes Nové Vilémovice k Hraničkám a do Vojtovic.

Apartmán Na Johance

Apartmán Na Johance

Apartmán Na Johance

Stará Červená Voda
Telefon: 584 443 049  –  Mobil: 721 230 269
www.najohance.cz

Na konci obce Stará Červená Voda ve směru na Vidnavu, v klidné části zvané Johanka, Vám nabízíme k ubytování a rekreaci prostorný apartmán v rodinném domě se samostatným vchodem. K dispozici máme až 7 lůžek ve třech pokojích včetně plně vybavené kuchyně, jídelního koutu a velké koupelny, s možností zahradního posezení a grilování. Apartmán je na cestě mezi Rychlebskými stezkami Černé Vody a Vidnavy.

Dům Tabita

Dům Tabita

Račí údolí
Telefon: 604 261 942
www.tabita.webnode.cz

Srdečně zveme všechny zájemce o klidný pobyt v krásném prostředí Račího údolí. Ubytování v plně vybavených pokojích. 2 – 3 lůžkové pokoje, 4 apartmány s koupelnou a WC. Celková kapacita 16 lůžek+ 7 přistýlek. K dispozici je plně vybavená kuchyň a společenská místnost.

Ekocentrum Rychleby

Ekocentrum Rychleby

Ekocentrum Rychleby

Javorník
Telefon: 604 261 942
www.ekocentrumrychleby.cz

Moderní dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zázemím a čtyřlůžkové pokoje o celkové kapacitě 60 lůžek. Zázemí ekocentra tvoří několik učeben, konferenční sál, galerijní prostor, které lze využít nejenom k výuce, ale i k pořádání seminářů, konferencí, výstav apod. Možnost objednání snídaní, polopenze i plné penze.

Chalupa Hegerovi

Chalupa Hegerovi

Chalupa Hegerovi

Nové Vilémovice
Telefon: 720 247 392  –  605 708 975
www.chalupahegerovi.cz

Zveme Vás k pobytu na rekreační chalupě v Nových Vilémovicích v překrásné krajině Rychlebských hor, která je součástí ekofarmy. Chalupa má celkovou kapacitu 10 lůžek v 5- ti dvoulůžkových pokojích. V ceně ubytování je možnost využití plně vybavené kuchyně a společenské místnosti s krbem. K odpočinku a volnočasovým aktivitám lze využít zastřešenou terasu, rozsáhlou zahradu a sportovní hřiště. Okolí je ideální pro cyklo a pěší turistiku.

Chalupa Horní Skorošice

Chalupa Horní Skorošice

Chalupa Horní Skorošice

Skorošice
Telefon: 721 074 583  –  724 825 174
www.chalupa-horni-skorosice.cz

Chalupa se nachází v obci Skorošice (místní část Horní Skorošice) v krásném a klidném prostředí Rychlebských hor. Dům je po celkové rekonstrukci, plně vybaven, vhodný pro ubytování 8 osob (s možností dalších 2-3 přistýlek) za velmi dobrou cenu. Doporučujeme především pro milovníky cyklistiky a turistiky.

Chalupa na Andělech

Chalupa na Andělech

Chalupa na Andělech

Černá Voda
Telefon: 776 150 216
www.chalupanaandelech.cz

Naše nově postavená slaměno – hliněná chalupa nabízí stylové ubytování pro 10 až 12 osob. Nachází se v Rychlebských horách u obce Černá Voda v malé osadě zvané Andělské domky přibližně 20 km severně od Jeseníku. Je to klidné místo u lesa s velkou zahradou a krásným výhledem, odkud se dají podnikat procházky i cyklovýlety do blízkého okolí. Ideální ubytování pro rodinky s dětmi, skupinky přátel, cyklonadšence, pro houbaře a pro všechny, kteří u nás v Rychlebech chtějí strávit aktivní a zdravou dovolenou.